English |  Español  |  中文简体  |  中文繁体  |  العربية  |  فارسی   |  한국어  |  Հայերեն

کووید-19: اطلاعاتی برای بیماران، والدین و بازدیدکنندگان

Published on 
June 2, 2020

CHLA-Coronavirus-COVID-19-Landing-Farsi-1200x628-02.png
 

بسیاری از خانواده‌ها نگران شیوع بیماری ویروس کرونای جدید یا همان ویروس عامل بیماری کووید-19 هستند و ممکن است سؤالاتی در مورد سلامت خود داشته باشند، از جمله آیا آوردن کودکانشان به نوبت‌های پزشک در بیمارستان یا درمانگاه‌های ما بی‌خطر است.

لطفاً مدنظر داشته باشید که اولویت اصلی Children’s Hospital Los Angeles سلامت بیماران، خانواده‌ها و اعضای کادر خود است.

این صفحه حاوی اطلاعاتی در مورد نحوه آماده‌سازی، پیشگیری و انجام اقدامات ضروری در رابطه با این رخداد فعلی سلامت عمومی در بیمارستان ما است.

CHLA برای محافظت از فرزندانم و بیمارستان چه اقداماتی انجام می‌دهد؟

Children’s Hospital اقدامات متعددی برای حفظ سلامت بیماران، خانواده‌ها و اعضای کادر آغاز کرده است. ما همچنین جدیدترین دستورالعمل‌های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) از قبیل غربالگری و آزمایش را دنبال می‌کنیم.

برای مراقبت از بیماران و محافظت از کادر پزشکی، بیمارستان کلیه پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های درمانی اداره بهداشت عمومی شهرستان Los Angeles را دنبال می‌کند. ما همچنین به طور مستمر با مقامات محلی و ایالتی در تماس هستیم. کادر بیمارستان آموزش‌های سخت‌گیرانه را پشت سر گذاشته و آماده مدیریت موارد بیماری عفونی است، ما همچنین به پروتکل‌های سخت‌گیرانه کنترل عفونت در حین درمان بیماران پایبند هستیم. ما از کارمندانی کاملاً آموزش‌دیده بهره‌مندیم تا امن‌ترین خدمات مراقبتی ممکن را به بیماران کم سن و سال ما ارائه دهند.

چند مورد از اقداماتی که انجام داده‌ایم اینجا آمده است:

 

  • افزایش غربالگری در ورودی‌های CHLA – کلیه بازدیدکنندگان و کارکنان از نظر علائم کووید-19 غربالگری می‌شوند .
  • ماسک برای بیماران و خانواده‌ها – استفاده از ماسک در ساختمان درمانگاه‌های CHLA برای کلیه ملاقات‌کنندگان و بیماران 2 سال به بالا ضروری است. ماسک در اختیار همه بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت. 
  • غربالگری کارمندان - کلیه اعضای کادر و اعضای هیئت علمی موظف هستند قبل از ورود به پردیس‌های دانشگاه، غربالگری سلامت انجام دهند. این غربالگری‌ها کمک می‌کند احتمال این که اعضای تیم،‌ یکدیگر و بیماران ما را در معرض بیماری قرار دهند کاهش یابد، و از شیوع ویروس کرونای جدید جلوگیری شود.
  • رهنمودهای بهبودیافته برای بازدیدکنندگان - رهنمودهای ویژه بازدیدکنندگان را بهبود بخشیده‌ایم تا بهتر از بیمارانمان محافظت کنیم. فقط والدین،‌ سرپرستان قانونی یا مراقبان اصلی می‌توانند بیماران بستری را ببینند. به بیماران سرپایی اکیداً توصیه می‌شود اعضای خانواده یا خواهر و برادر غیربیمارشان را همراه خود به نوبت‌های پزشکی نیاورند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر، لطفاً رهنمودهای ویژه بازدیدکنندگان را مطالعه کنید.
  • محل‌های آماده ایزوله - CHLA محل‌هایی را در بیمارستان مشخص کرده است که می‌تواند برای ایزوله کردن بیماران کووید-19 از سایر بیماران و خانواده‌ها استفاده شود.
  • تمرینات آماده‌سازی - به‌منظور آمادگی داشتن در صورت افزایش احتمالی بیماران، اعضای کادر در سرتاسر بیمارستان تمریناتی از قبیل راه‌اندازی امکانات رده‌بندی درمان انجام داده‌اند.
  • همکاری مستمر - ما با مقامات محلی، ایالتی و فدرال، از جمله Los Angeles County Public Health Department، در تماس هستیم تا از آخرین اطلاعات شیوع مطلع بمانیم و اطمینان حاصل کنیم که ما بهترین روش‌ها را جهت محدودسازی گسترش کووید-19 دنبال می‌کنیم.

آیا باید همچنان فرزندم را جهت دریافت مراقبت‌های پزشکی به نوبت‌های پزشکی بیاورم؟

Phần mềm chống xóc đĩa trên điện thoại di độngاینکه فرزندتان را به بیمارستان بیاورید خطری ندارد، و مهم است دریافت مراقبت‌های پزشکی ضروری برای آن‌ها مهم است. باید برنامه‌ریزی کنید تا فرزندتان را به نوبت پزشکی ببرید - به ویژه اگر نیازهای مراقبتی فوری یا اضطراری هستند یا عدم توجه به‌موقع ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی باعث بدتر شدن شرایط شود. CHLA در حال حاضر با خانواده‌های بیماران برای تأیید نوبت‌های پزشکی تماس می‌گیرد. برخی از کلینیک‌ها در این زمان ویزیت‌های سلامتی از راه دور هم دارند؛ کلینیک به شما اطلاع می‌دهد آیا این گزینه برای شما عملی است یا خیر.

آیا مراجعه به بیمارستان برای من و فرزندم بی‌خطر است؟

Phần mềm chống xóc đĩa trên điện thoại di độngبله، تمام بخش‌های بیمارستان و درمانگاه‌های مراقبت ویژه همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند. Children's Hospital Los Angeles به‌منظور محافظت از سلامت بیماران، اعضای خانواده آن‌ها و نیز کادر بالینی و اعضای هیئت علمی ما، کلیه پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های درمانی اداره بهداشت عمومی شهرستان Los Angeles را دنبال می‌کند.

ما به‌طور مستمر با مقامات محلی و ایالتی در تماس هستیم. کادر بیمارستان آموزش‌های سخت‌گیرانه را پشت سر گذاشته و آماده مدیریت موارد بیماری عفونی است، ما همچنین به پروتکل‌های سخت‌گیرانه کنترل عفونت در حین درمان بیماران پایبند هستیم، اقداماتی که همه به‌منظور حفظ سلامت شما و خانواده‌تان انجام می‌شود.

آیا آزمایش کووید-19 را همه باید انجام دهند؟

انجام آزمایش کووید-19 در CHLA روالی عادی و همیشگی نیست. اگر کودکان علائم مشخصی داشته باشند و کادر پزشکی معالج آن‌ها انجام آزمایش را از نظر پزشکی ضروری بدانند یا اگر به دلیل همین علائم در بیمارستان بستری شده باشند، مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

اگر فرزندم بیمار شد و مشکوک به کووید-19 بود، چه اقدامی باید انجام دهم؟ چگونه می‌توانم آزمایش این ویروس را برای فرزندم انجام دهم؟

توصیه می‌کنیم والدین یا سرپرستان ابتدا با پزشک مخصوص کودک خود تماس بگیرند و علائم کودک را با ایشان در میان بگذارند.

در نتیجه آزمایش، «ویروس کرونا» قید شده است. باید چه کاری انجام دهم؟

توجه داشته باشید که «ویروس کرونا» در واقع واژه کلی است که کل خانواده‌ای از ویروس‌ها را توصیف می‌کند که بسیاری از آن‌ها باعث سرماخوردگی «عادی» می‌شوند. شیوع جهانی اخیر به دلیل ویروس کرونای «جدید» خاصی است که باعث بیماری کووید-19 می‌شود. 

Phần mềm chống xóc đĩa trên điện thoại di độngاکثر موارد تشخیص ویروس کرونا مانند این است که به شما بگویند آنفلوانزا یا سرماخوردگی عادی دارید، به همین دلیل نتیجه مثبت آزمایش ویروس کرونا نباید دلیلی برای نگرانی باشد. ممکن است کمی گیج‌کننده باشد، پس لطفاً در صورت مشاهده استفاده از این کلمه، با پزشک یا کادر مراقبتی خود صحبت کنید.

آیا ویروس کرونا جای نگرانی دارد؟ چقدر خطرناک است؟ قابل درمان است؟ چه علائمی دارد؟

CHLA پستی جداگانه در وبلاگ به آدرس زیر قرار داده است که اصول اولیه ویروس کرونای جدید را توضیح می‌دهد: آنچه باید درباره ویروس کرونای جدید (COVID-19) بدانید